چرا آدمای خوب کارهای بد میکنند 

پی بردن این موضوع که چرا آدم های خوب کارهای بد میکنند و چرا ما به بدترین دشمن خود تبدیل میشویم،یکی از جدی ترین کاوش هایی ست که میتوانیم انجام دهیم.

پرده برداشتن از تاریکی گسترده و اغلب پنهانی که بر انتخاب هایمان اثر میگذارد و در یکایک جنبه های تجربه بشری ما حضور پیدا میکند،یک سفر اکتشافی شگفت آور است.این سفر مارا به کانون دوگانگی نور و تاریکی که درون همه مان فعال است میبرد.

این موضوع پر دست انداز اما جذاب است،چون بیشتر ما نسبت به تمامیت وجود خود نابینا هستیم. ما بسیار زحمت میکشیم تا جهان را با همان نگرشی که عادت داریم ببینیم و هرکاری را که ضروری به نظر میرسد،انجام  دهیم تا ان کسی – خواه خوب یا بد-  باشیم که باور داریم هستیم.

اما این کند و کاو مارا وامی دارد تا از حیطه ای که مدت ها حقیقت خود پنداشته ایم به بیرون گام برداریم و ان ساز و کار های پنهانی را که ما را به سوی آزار خود و دیگران میکشاند شناسایی کنیم.

برای بررسی قطب ها،تضادها و دورویی های بشریمان ضروری است که صداقت بنیادین را به جنبه هایی که انکار میکنیم ،مهربانی و همدلی راستین را به بخش هایی از وجودمان که از انها خجالت میکشیم و شجاعت اصیل را به زمینه هایی در زندگیمان که میترسیم به اسیب پذیری خود اعتراف کنیم بیاوریم.

تاثیر اخبار بد و ناگوار بر روح و روان انسان | ساعدنیوز

نوشته شده توسط حانیه حق نگهدار

 

کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره آبان 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست