خیانت

متوجه شدم که پارتنرم  بهم خیانت کرده، باید چیکار کنم؟

قدم اول: کمی زمان به خودتان دهید. فهمیدن چنین اخبار شوکه‌کننده‌ای میتواند شما را شدیداً عصبانی کند.
با یک روانشناس یا زوج درمانگر در اولین فرصت صحبت کنید ,خودرو منزوی نکنید، در همچین شرایطی قطعاً حق خودتان را  بدانید که بخواهید با یک نفر حرف بزنید. با شریک عاطفی خود گفتگو کنید.
با اینکه پیش کشیدن قضیه خیانت باشریک عاطفیتان ممکن است دردناک باشد، اما خیلی مهم است که بتوانید سوال‌هایی بپرسید که دقیقا متوجه شوید چه اتفاقی افتاده است.
مکانی را پیدا کنید که بتوانید خصوصی حرف بزنید و بین صحبت کردنتان وقفه ای نیفتد. اگه احساس می‌کنید برای اینکه با هم حرف بزنید، آماده نیستید، می‌توانید مشورت با یک زوج درمانگر را در نظر بگیرید.
از همرستان درخواست کنید که هرچقدر هم دردناک, اما واقعیت را با شما درمیان بگذارد.
اگر احساس نیاز می‌کنید سوال بپرسید، ولی تلاش کنید که روی واقعیت‌ها تمرکز کنید.
سوال ضروری برای اکثر آدمها این است که چرا؟ سوال‌هایی مثل اینکه «تو تخت‌خواب بهتر از من بود؟» رو بیخیال بشید،
شاید بعدا بخواید راجع به این چیزا هم حرف بزنید ولی بهتر است اول روی واقعیت‌ها تمرکز کنید.

۱۴ علت خیانت مرد‌ها که هر زنی باید بداند | اقتصاد24

 

 

از اینکه فورا همسرتان، طرف دوم خیانت یا خودتان را سرزنش کنید، اجتناب کنید. ممکن است وسوسه شوید, داد و بیداد کنید و به همسرتان توهین کنید و یا اینکه الفاظی را به طرف خیانتش نسبت دهید، ولی اینکار معمولاً جلوی اینکه به یک فهم و درک مشترکی برسید را می‌گیرد. همچنین باید در برابر خودسرزنشی هم مقاومت کنید، ممکن است این افکار در سر شما به وجود بیایند که کم گذاشتید و این باعث خیانت شده ولی با اینکه هر دوی شما نسبت به رابطه‌ مسئول هستید، شما هرگز مسئول انتخاب‌های همسر خود نیستید! خیانت هرگز تقصیر فردی که در رابطه وفادار و متعهد بوده نیست.
وقت بگذارید و راجع به اینکه می‌خواهید چیکار کنید و اینکه در ادامه چه اتفاقی بیفتد فکر کنید. وقتی حقایق را فهمیدید، حالا اگر همسرتان تصمیم گرفت رابطه‌ش را با فرد دوم پایان دهد و دوباره به رابطه اش با شما متعهد شود، برای قضاوت کردن عجله نکنید. شما باید این را در نظر بگیرید که آیا می‌توانید شکافی که در اعتمادتان به وجود آمده را پر کنید؟!
 اما شاید هنوز اطلاعات کافی برای اینکه این تصمیم رو بگیرید، نداشته باشید. فقط با حرف زدن و فهمیدن دلایل رخ دادن خیانت , شما می‌توانید این تصمیم را بگیرید. ولی البته ممکن است شما مایل باشید با همسرتان همراهی کنید و با هم کار کنید تا بفهمید چرا این اتفاق افتاده که در این صورت بهتر است مشورت با یک زوج درمانگر را در نظر بگیرید که با هر دوی شما کار کرده و قدم‌های بعدی را مشخص کند.

مرکز مشاوره و روانشناسی آبان 

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • آرام تماسی
    جولای 10, 2021 9:01 ب.ظ

    تنها و بهترین راهی که در این موارد کمک کننده هست مراجعه به یک روانشناس قابل هست. چراکه اگر با افرادی که علم ندارن مشورت بشه ممکنه صدمات جبران ناپذیری به رابطه و زندگی وارد بشه.

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست