قانون دارما 

قانون دارما یکی از قانون های معنوی در موفقیت است. دارما به زبان سانسکریت یعنی غایت حمایت.

قانون دارما میگوید: شما برای به انجام رساندن هدفی در قالب جسمانی متجلی شده اید.طبق این قانون شما صاحب استعدادی بی همتایید و به شیوه ای بی همتا میتوانید آنرا بیان کنید و نشان دهید. کاری هست که بهتر از هر کس دیگری در این جهان میتوانید انجام دهید،برای هر استعداد و شیوه بیان آن استعداد،نیازها خاصی وجود ندارد. وقتی این نیازها با بیان خاص استعدادتان مطابقت کنند جرقه ای ست که فراوانی به وجود می آورد،بیان استعداد هایتان برای برآورددن نیازها،ثروت بیکران و فروانی نامحدود می آفریند.

دیجی فکت: با 16 دانستنی جالب درباره‌ی ذهن آشنا شوید - دیجی رو

 

قانون دارما سه جز دارد: 1- اولین جز میگوید که هرکدام از ما اینجا هستیم تا ضمیر حقیقی خود را کشف کنیم و خودمان را دریابیم که ضمیر راستین ما معنوی است و اساسا ما موجوداتی معنوی هستیم که تجربه هایی انسانی داریم.

2- دومین جز نمایان کردن استعدادهای ماست. قانون دارما میگوید هر انسان دارای یک استعداد خاص است. انقدر خاص که هیچ موجود زنده ی دیگری صاحب آن استعداد نیست. این به این معنی ست که کاری هست که هیچ کس دیگری به اندازه شما قادر به انجام دادن آن نیست. وقتی این یگانه استعداد را کشف و بیان کنید شما را به آگاهی زمان میبرد.

3- سومین جز خدمت به بشریت است. کمک به همنوعان و پرسیدن این سوال است که چگونه میتوانم به دیگران کمک کنم؟

وقتی توانایی بیان استعداد یکتای خود را با خدمت به بشریت درمی آمیزید قانون دارما را بطور کامل به اجرا در می آورید و همواره با تجربه معنوی خود به فراوانی نامحدود دست میابید چون راه راستین دستیابی به فراوانی همین است.

این فراوانی گذرا نیست و پایدار است،به دلیل استعداد خاص  شیوه بیان خدمت و حس تعهدتان به همنوعان.

 

نوشته شده توسط حانیه حق نگهدار

 

"کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره آبان"

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست