“قانون کارما”

ما در زندگی اساسا انتخاب کنندگانی نامحدودیم.در هر لحظه به بیکرانی از انتخاب دسترسی داریم. بعضی از این انتخاب ها آگاهانه اند و بقیه بصورت ناخودآگاه صورت میگیرد اما مهمترین راه برای فهمیدن و به حداکثر رساندن استفاده از قانون کارما ،هوشیاری آگاهانه از انتخاب های هر لحظه است.

اگر کسی به شما توهین کند به احتمال زیاد انتخاب میکنید که برنجید و اگر شما را تحسین کنند احتمالا انتخاب میکنید که خوشحال شوید یا به خود ببالید.

اما بیایید درباره اش فکر کنیم:هم چنان یک انتخاب است. 

در واقع ما به توده ای از پاسخ های شرطی که توسط مردم و موقعیت های قابل پیش بینی برانگیخته میشود،تبدیل شده ایم.

اگر گامی به عقب بردارید و در لحظه ای که به انتخابتان دست میزنید،توجه کنید،خود این توجه کردن و دیدن باعث میشود کل فرایند را از حیطه ناهشیار به حیطه هشیار بیاورید.این روش انتخاب آگاهانه و دیدن فرایند آن بسیار قدرت بخش است.

هنگام هر انتخاب میتوانید دو سوال از خود بپرسید:

1- عواقب این انتخاب چیست؟/ حتما در ژرفای عمق خود از عواقب آن آگاه هستید.

2-آیا این انتخاب برایم شادی خواهد آورد؟ / اگر پاسخ مثبت است انتخاب کنید و اگر منفی بود و برایتان تنش داشت از آن صرف نظر کنید.

قانون کارما چیست؟ | با قانون کارما در ادیان مختلف آشنا شوید | پرورش افکار

اگر بطور منظم به این امر بپردازید از قانون کارما بطور کامل استفاده میکنید. همه اعمال حوادثی کارمایی اند،حتی نوشیدن فنجانی قهوه.

وقتی انتخاب کننده ای آگاه شدید دست زدن به اعمالی را آغاز میکنید که موجب تکامل خودتان و زندگیتان میشود و تنها کاری که باید بکنید همین است.

مادامی که کارما هم برای ضمیرتان و هم برای هرکس که تحت تاثیر ضمیرتان قرار میگیرد نکاملی باشد ثمره کارما شادمانی و موفقیت است.

 

نوشته شده توسط حانیه حق نگهدار

"کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره آبان"

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست